خانه » اسلاید اصلی » ویژه نامه| مولود کعبه
کانال تلگرام حماسه آمل

ویژه نامه| مولود کعبه

شناسنامه امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

علی علیه السلام پسر ابو طالب (نامش عبد مناف) پسر عبد المطلب (نامش شیبه الحمد) پسر هاشم (نامش عمرو) پسر عبد مناف (نامش مغیره) پسر قصی بن کلاب بن مره بن لوی بن غالب بن فهر بن مالک بن نضر بن کنانه بن خزیمه بن مدرکه بن الیاس بن مضر بن نزار بن معد بن عدنان است. آن حضرت بنا بر قول اکثر علما و مورخان در روز جمعه در حالی که سیزده روز از ماه رجب می گذشت، پای به عرصه وجود گذاشت. در فصول المهمه تاریخ تولد آن حضرت، شب یکشنبه بیست و سوم رجب ذکر شده است و در روایتی دیگر تولد آن حضرت را در روز یکشنبه هفتم شعبان، پس از گذشت سی سال از واقعه عام الفیل، ثبت کرده اند. برخی آن را بیست و نه سال پس از تولد خود پیامبر دانسته اند که سی سال از آن ماجرا می گذشته است. همچنین در این باره گفته شده که آن حضرت بیست و هشت سال قبل از بعثت پیامبر، دوازده سال داشته و یا ده ساله بوده که این قول در کتاب اصابه صحه گذارده شده است. گفته اند آن حضرت پیش از هجرت بیست و سه سال داشته ولی برخی دیگر گویند آن حضرت در آن هنگام بیست و پنج سال از عمرش می گذشته است.

شناسنامه

حضرت ابوطالب سلام الله علیه

فاطمه بنت اَسَد، میهمان کعبه

مولود کعبه،علی علیه السلام، از ولادت تا هجرت به مدینه

شمایل شیر خدا

همسران علی (ع)

فرزندان علی (ع)

امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام، خانه زاد خداوند

فاطمه مادر علی علیه السلام و دختر اسد بن هاشم، یعنی دختر عموی شوهر خود ابوطالب بود، و آنها نخستین همسرانی بودند که به هاشم نسبت می رساندند. این بانوی بزرگزاده که افتخار پرستاری از پیغمبر خدا را داشت، در روز ۱۳ رجب آن سال که درد زائیدن بروی فشار وارد ساخت، آمد و در مقابل کعبه، خانه خدا ایستاد و گفت: پروردگار! تو را به عظمت این خانه و به مقام کسی که آن را بنا کرده است، سوگند می دهم درد زائیدن را بر من آسان گردان! کسانی که ناظر بودند با کمال تعجب دیدند ناگهان ضلع بالای حجر الاسود شکست، و فاطمه همسرابوطالب به درون کعبه رفت و شکاف دیوار بهم آمد. موضوع بلافاصله دهن به دهن گشت و به گوش مرد و زن مکه رسید، و همه منتظر بودند ببینند سرانجام آن ماجرای شگفت انگیز چه خواهد بود. همسر ابوطالب سه روز در خانه کعبه به سر برد. روز چهارم کسانی که پیرامون کعبه گرد آمده بودند دیدند دیوار کعبه از همان جا بار دیگر شکاف برداشت و آن بانوی سرفراز در حالی که نوزاد خود را در آغوش داشت از درون خانه خدا بیرون آمد.

ولادت

طلوع خورشید از درون کعبه

راز ولادت علی علیه السلام در درون کعبه

زندگی نامه امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

تاریخ تولّد: سیزدهم ماه رجب، روز جمعه، سی سال پس از تولّد رسول خدا صلی الله علیه و آله و عام الفیل، در حدود سال ۶۰۰ میلادی، بیست سال قبل از هجرت.

شش سال داشت که سرپرستی وی را حضرت محمّد صلی الله علیه و آله به عهده گرفت. پس از آن همیشه با آن حضرت بود، با او می خورد و با او می خوابید و با او بیدار می شد و سایه به سایه او؛ و پا به پای او راه می رفت و بزرگ می شد. ده سال از عمرش گذشته بود که حضرت محمّد صلی الله علیه و آله به پیامبری برانگیخته شد و او اوّلین کسی بود که به رسول خدا ایمان آورد و اسلام را به عنوان آخرین دین خدا پذیرفت.

شانزده سال از زمان را پشت سر گذاشته بود که محاصره اقتصادی آل هاشم شروع شد که به همراه پدرش و رسول خدا صلی الله علیه و آله سه سال در شعب ابی طالب، محصور و به نوعی زندانی شدند.

سالشمار زندگانی امام علی علیه السلام

سیری در زندگانی امام اول شیعیان

زندگی امام علی علیه السلام

وقایع زندگی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام پیش از هجرت

هنگامی که مادر حضرت علی علیه السلام نوزاد را خدمت پیامبر آورد با علاقه شدید آن حضرت نسبت به کودک روبرو شد. پیامبر از وی خواست که گهواره حضرت علی را در کنار رختخواب او قرار دهد از این جهت، زندگانی امام از روزهای نخست با لطف خاص پیامبر توام شد. نه تنها پیامبر گهواره حضرت علی را در موقع خواب حرکت می داد، بلکه در مواقعی از روز بدن او را می شست وشیر در کام او می ریخت، ودر موقع بیداری با او با کمال ملاطفت سخن می گفت.گاهی او را به سینه می فشرد ومی گفت: این کودک برادر من است ودر آینده ولی ویاور ووصی وهمسر دختر من خواهد بود. به سبب علاقه ای که به حضرت علی داشت هیچ گاه از او جدا نمی شد وهر موقع از مکه برای عبادت به خارج شهر می رفت حضرت علی علیه السلام را همچون برادر کوچک یا فرزند دلبندی همراه خود می برد.

زندگی در خانه پیامبر

حضرت علی(ع) در غار حرا

پیشگامی علی علیه السلام در اسلام

انذار خویشان

وفات ابو طالب و خدیجه

شکوه جانبازی

امام علی(ع) در سفر هجرت

وقایع زندگی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام پس از هجرت

رسول خدا(ص)برای پایان دادن به اختلاف میان دو قبیله اوس و خزرج و کوتاه کردن دست یهود غارتگر به کمک وحی الهی قراردادها و طرحهایی تدوین کرد که به عقیده مورخان و دانشمندان محکمترین پایه پیشرفت اسلام با همین طرحها و قراردادها پی ریزی شد و پس از چندی از همین مردم مختلف العقیده و ناتوان، امت واحد و ملتی نیرومند تشکیل داد و شهر یثرب به صورت بزرگترین پایگاه سیاسی و نظامی جزیره العرب درآمد، و بدین وسیله اسلام در سراسر جهان توسعه یافت.

و از جمله کارهای لازم و مهمی که انجام شد پیمان برادری و اخوتی بود که آن حضرت میان مهاجر و انصار بست و بدین ترتیب مهاجرین را که احساس غربت و بی کسی می کردند از پریشانی رهایی بخشید و خود نیز در این پیمان اخوت شرکت جسته و علی(ع) را به عنوان برادر خویش انتخاب کرد، و بدو که در مراسم مزبور ایستاده بود و برادر شدن یک یک از مهاجر و انصار را نظاره می نمود رو کرده و فرمود: تو هم برادر من باش.

عقد اخوت (پیمان برادری)

در جنگ بدر

ازدواج علی(ع) با فاطمه(س)

غزوه احد

تولد امام حسن(ع)

تولد امام حسین (ع)

وفات فاطمه بنت اسد

غزوه خندق

فاتح دژ خیبر

فتح مکه توسط پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله در سال هشتم

ماموریت علی(ع) در اعلان برائت از مشرکین

سفر به سوی یمن

واقعه غدیر

وقایع زندگی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام در دوره خلفا

بی تردید تحمل بار ۲۵ سال سکوت و صبر در برابر حق کشی ها و نامردمی ها و ناهنجاری های آن زمان و تماشای غصب و یغمای منصبی که به اعتراف دوست و دشمن به وی تعلق داشت، از همه دلاوری ها و فداکاری ها و جهادها دشوارتر و ارزشمندتر بود؛ زیرا گرایش طبع انسان به تحرک و فعالیت و خلق حماسه در میدان های جنگ از سکون و انفعال و رکود فزون تر است؛ به ویژه کسی که تمام ورق های کتاب زندگی اش با مرکب رزم و حماسه آفرینی در راه خدا نوشته شده است. بر این بنیاد، سکوت و بردباری علی (ع) زنده ترین سند بندگی و خاکساری و تسلیم بودنش در برابر اراده خداوند است. آن بزرگ مظلوم تاریخ می دانست که نهال نو پای دین را تاب تحمل تندبادهای اختلاف و تفرقه نیست؛ در آشفته بازار نفاق و هوا پرستی کالای حقیقت خریدار ندارد و هر بی بصری را توان دیدن خورشید تابناک ولایت علوی(ع) نیست.

رحلت پیامبر(ص)و آشکار شدن توطئه ها

غروب گل محمدی

شوکران صبر

امام علی و خلفا

وقایع دوره خلافت امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

پس از قتل عثمان اجتماع عظیمی از مسلمانان در مسجد تشکیل شد، به نحوی که مسجد لبریز از جمعیت گردید. هدف از اجتماع تعیین خلیفه بود. شخصیت های بزرگی از مهاجرین وانصار، مانند عمار یاسر وابوالهیثم بن التیهان ورفاعه بن رافع و مالک بن عجلان وابو ایوب انصاری و…نظر دادند که با علی بیعت کنند. بیش از همه عمار در باره علی سخن گفت واز آن جمله بود که: شما وضع خلیفه پیشین را دیدید. اگر زود نجنبید ممکن است به سرنوشتی مانند آن دچار شوید. علی شایسته ترین فرد برای این کار است وهمگی از فضایل وسوابق او آگاهید. در این هنگام همه مردم یک صدا گفتند: ما به ولایت وخلافت او راضی هستیم.آن وقت همه از جا برخاستند وبه خانه علی ریختند.

امام علیه السلام خود نحوه ورود جمعیت را به خانه اش چنین توصیف کرده است: آنان به سان ازدحام شتر تشنه ای که ساربان عقال وریسمانش را باز کند ورهایش سازد بر من هجوم آوردند، که گمان کردم که می خواهند مرا بکشند، یا بعضی از آنان می خواهد بعضی دیگر را در حضور من بکشند.

جریان بیعت

اقدامات اصلاحی امام

جنگ جمل

جنگ صفین

جنگ نهروان

شهادت امام علی (ع)

برگی از دفتر فضائل امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

برای علی (ع) آسان بود که پیامبر (ص) را در غار همراهی کند، اما برای ابی بکر،یا عمر و یا هر صحابی دیگر آسان نبود که شب هجرت در بستر پیامبر (ص) بخوابد، و جانش را فدای پیامبر (ص) و خود را آماده برای رویارویی با تهاجم قریش کند،تهاجم مورد انتظاری که ده نفر از مردان دلاور عهده دار انجام آن شدند و در رای و تصمیم آنان صدها بلکه هزاران نفر از مردم مکه هم قسم شده بودند.

در توان هیچ کسی از اصحاب نبود که عهده دار نقش علی در جنگ بدر باشد، زیرا در آن جنگ حدود نیمی از قریش به دست او کشته شدند، و در حالی که سرنوشت اسلام در یک کفه ترازو قرار داشت، او کفه ارتش کوچک اسلامی را با کوشش فردی خود سنگین تر ساخت.

در توان هیچ صحابی نبود که نقش علی را در احد عهده دار شود، آن گاه که اصحاب رو به فرار گذاشتند، از کوه بالا می رفتند و به کسی توجه نمی کردند، در همان حال که پیامبر (ص) از پشت سر به آنان بانگ می زد، او را تنها گذاشتند، تا به تنهایی با هزاران نفر از مشرکان روبرو شود، و کسی جز علی با او نماند.

علی صاحب نقش اصلی

علی کعبه آمال حق جویان

فضایل مولی علی علیه السلام به روایت قرآن

شخصیت امام علی علیه السلام در نهج البلاغه

فضایل حضرت امیرمؤمنان علی علیه السلام(۱) (۲) (۳)

امیرالمؤمنین(ع) دارنده سنتهای انبیای پیشین(ع)

بررسی فضایل حضرت علی (ع) و مساله امامت

فصاحت امیر المؤمنین علیه السلام

عبادت امیر مؤمنان علیه السلام

راز هزار در زندگی مولا

علی (ع)میزان عدالت

دلاوری علی (ع)

سیره اخلاقی و تربیتی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

علی(ع) نمونه کامل انسان الهی، الگوی تربیتی اسلام و تبلور عینی تفکر توحیدی است. انسان والایی که از کودکی در محضر پیامبر اکرم(ص) رشد کرد، در مکتب او پرورش یافت و در پرتو ابعاد روحی و مکارم اخلاقی والای ایشان و در سایه فرهنگ قرآنی شخصیتش شکل گرفت. او که حافظ قرآن، قرآن ناطق و مفسر راستین آن است، احاطه اش به معارف الهی چنان است که تنها او می تواند بگوید: «لَوْ کُشِفَ الغطاءُ ما ازددتُ یقینا؛ حتی اگر همه پرده ها کنار رود، ذره ای به یقین من افزوده نمی شود».

در نهج البلاغه و در کلام امام علی(ع) که همه چیز رنگ و بوی الهی دارد، طبعا روشها، ابزارها، مواد، مراحل، عوامل و اهداف تربیت نیز خداگونه و به منظور تکامل انسان، تصفیه روح، رهایی از بندگی غیرخدا و مبارزه با نفس امّاره است. در این مکتب بدترین دشمن انسان نفس هواخواه و سرکش وی است که او را به تباهی و نافرمانی فرا می خواند: «اَعْدی عَدُّوکَ نَفْسُکَ التّی بَین جَنْبِیْک…»

تربیت علوی

اصلاحات اخلاقی

گذشت علی (ع)

مهربانی با یتیمان

سیره قرآنی امیرمؤمنان(ع)

رفتارشناسی امام علی(علیه السلام) (۱) (۲)

جایگاه کار در سیره امیر المؤمنین علی علیه السلام

رسیدگی به محرومان در سیره امام علی علیه السلام

امام علی و تربیت فرزند(۱) (۲) (۳) (۴)

تربیت اجتماعی نوجوان از دیدگاه علوی

روش تربیت مجرمان و گناه کاران

مبانی اخلاق سیاسی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

در بین سیاستمداران تاریخ؛ به ندرت کسانی یافت می شوند که با اعمال و رفتار خود اخلاق و اصول متعالی انسانی را پاس داشته اند و عملکرد آنان گواهی می دهد که «هدف» هرگز «وسیله» را توجیه نمی کند و برای تأمین اهداف عالی و مقدّس نیز باید از ابزار و وسیله های اخلاقی، انسانی و مشروع استفاده کرد. بی تردید یکی از مهم ترین سیاستمداران جهان و اسوه های انسانیت؛ حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام است. روشن است که تاریخ هیچ موردی را سراغ ندارد که در آن، حضرت علی علیه السلام از روش غیر انسانی و خلاف اخلاق و شرع استفاده کرده باشد. این سخنی است که جملگی بر آنند و دوست و دشمن به آن اعتراف دارند و حتّی غیر مسلمانانی چون جرج جرداق مسیحی نیز امیرالمؤمنین علیه السلام را اسوه انسانیت می شمارند و او را «صدای عدالت انسانی» می نامند. این در حالی است که امام علی علیه السلام دشمنان بسیاری داشت و دارد و بلکه از پر دشمن ترین انسانهای روی زمین است و دشمنان از راه های گوناگون سعی در تخریب شخصیت ایشان داشته و دارند؛ امّا با این همه، آن قدر گفتار و رفتار و سیره امیرالمؤمنین علی علیه السلام پاک و پیراسته و خدایی و اخلاقی بود که تاکنون ـ و بعد از گذشت حدود ۱۴ قرن از عصر ایشان ـ احدی نتوانسته است حتی یک مورد را نشان دهد که در آن امیرالمؤمنین علیه السلام برای رسیدن به هدف، از روش و شیوه غیر انسانی و اخلاقی و شرعی استفاده کرده باشد.

فلسفه سیاسی امام علی علیه السلام

ارزیابی سیاست علی(ع) با توجه به معیارهای مکتبی

جایگاه مصلحت و حقیقت در سیاست گزاری امیرمؤمنان علیه السلام

رفتار سیاسی امیرمؤمنان علیه السلام و پاسخی به پرسش ها و اشکالات

آیین زمامداری، در سیره حکومتی امام علی علیه السلام

حاکمیت ارزش های الهی در حکومت امام علی(ع)

کرامت انسانی در حکومت امام علی علیه السلام

نقش اخلاق فردی امام علی (ع) در حکومت

اخلاق سیاسی از دیدگاه امام علی

اخلاق سیاسی امام علی(ع)

علی علیه السلام و آزادی

سیره حکومتی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

یکی از مهمترین وظایف حاکم اسلامی، انتخاب شایسته ترین افرادبرای مدیریتهای مختلف کشور است.

امیرالمؤمنین، مدیر جامعه را به قطب آسیا تشبیه کرده و تغییر آن راموجب تغییر اوضاع زمانه دانسته است در بسیاری موارد دین و اعتقادمردم نیز اعتقاد مدیر آن جامعه می باشد چنانکه رسول خدا،صلی الله علیه وآله، در نامه های خود باامپراتور روم و پادشاه ایران، گناه مسلمان نشدن مردم را به عهده آنان دانست. رهبر جامعه اسلامی چنانکه به هر دلیل فردی را به مدیریت بخشی ازکشورش برگزیند، در حالیکه می دانددیگری از او شایسته تر است، به فرمایش پیامبر اکرم،صلی الله علیه وآله، به خدا و رسول خداو همه مسلمانان خیانت کرده است. امام امیرالمؤمنین نیز در دوران زمامداری خود بدین امر مهم توجه کافی داشت، خود به انتخاب اصلح اقدام می کرد، مدیران ضعیف را معزول می نمود و به کارگزاران خود این امر را توصیه می فرمود.

حکومت علوی، الگوی حکومت مهدوی(۱) (۲)

معیارهای انتخاب کارگزاران در سیره سیاسی امام علی (علیه السلام)

روابط و ضوابط در سیره و سخن علی علیه السلام

نمونه هایی از تشویق و توبیخ های حضرت علی(ع)(۱) (۲) (۳)

سیستم نظارتی علی علیه السلام

اولویت های طرح سامان دهی اقتصادی در حکومت امیر المؤمنین علیه السلام

حراستِ بیت المال از دیدگاه علوی

امام علی (ع) و عدالت گرایی

قانون گرایی در سیره علوی

چارچوب اصلاحات حضرت علی (ع)

امام علی(ع) و مبارزه با فساد اطرافیان حاکم

امام علی علیه السلام و پایه های امنیّت ملّی

دشمن شناسی از دیدگاه امام علی(ع)

امام علی و نیازمندان

در سایه سار نهج البلاغه

نهج البلاغه دریای بی پایانی است از در کلام امیرالمؤمنین مولا علی علیه السلام. او که پژواک روشن و فراگیر عدالت انسانی است و نشستن بر آستانه مقدس نهج البلاغه او، روح تشنه ما را از پرتو درخشان کلامش سیراب می کند.

نهج البلاغه را سید رضی از سخنان حضرت علی، علیه السلام، گردآوری نموده است. سید شریف ابوالحسن محمد رضی، بزرگزاده ای است که پدرش از نوادگان امام موسی کاظم، علیه السلام، و مادرش از نوادگان امام سجاد، علیه السلام، بود. شریف رضی شاگرد شیخ مفید و مردی عالم، فاضل، شاعر و همچنین حافظ کل قرآن کریم بود. او پس از مطالعه دهها کتاب درباره خطبه ها و سخنان امیر المؤمنین، علیه السلام، و نامه های تاریخی و کلمات قصار ایشان، مطالبی از میان آنها برگزید و آن را نهج البلاغه یعنی روش زیبای سخن گفتن نامید و پس از افزودن شرح و توضیحاتی به آن، کار گردآوری نهج البلاغه را در رجب سال ۴۰۰ ق. به پایان رساند. سید رضی با تدوین نهج البلاغه چراغی فروزان فرا راه جامعه اسلامی نهاد که در طی قرنهای متوالی راهگشای همه انسانها بوده است. مدفن این عالم بزرگوار و برادرش سیدمرتضی در کاظمین قرار دارد.

یار مهربان زلال نهج البلاغه

شگفتی های آفرینش

خداشناسی در نهج البلاغه

پیامبر خدا(ص) از زبان امام علی(ع)

دوستی و محبت اهل بیت (ع) از دیدگاه علی (ع)

غیبت امام زمان(ع)، علل و آثار آن از دیدگاه امیرمؤمنان(ع)

نامه ای تربیتی اخلاقی از امام علی(ع) به فرزندش امام حسن(ع)

راه زندگی از نامه امام امیرالمومنین علی ابن ابیطالب(ع) به حارث همدانی

نگاهی به آموزه های اخلاقی در نهج البلاغه

روش تربیت در نهج البلاغه

دوستی در نهج البلاغه

ویژگی های روز قیامت

امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام در کلام دیگران

شخصیت این مرد بزرگ که امام امت شد، شخصیتی است که در اسلام و قبل از اسلام و بعدها هم کسی مثل او نمی تواند سراغ کند، یک موجودی که امور متضاد را در خودش جمع کرده [بود]. کسی که جنگجوست اهل عبادت نمی شود، کسی که قوه بازو می خواهد داشته باشد اهل زهد نمی تواند باشد، کسی که شمشیر می کشد و اشخاصی را که منحرف اند درو می کند، این نمی تواند که عاطفه…داشته باشد…در عین حالی که غذای او از نان و سرکه و زیت یا نمک بیرون نبوده است; در عین حال قدرت بدنی آن طور…است . دری را که از خیبر ایشان کنده است و چندین ذراع دور انداخته است چهل نفر نمی توانستند بلندش کنند…آدمی که جنگجوست به آن طور که جنگجویان بزرگ را، دلاوران بزرگ را، به هزیمت وامی دارد و می فرماید: اگر تمام عرب یک طرف باشند به من هجوم کنند من پشت نمی کنم! این آدم در عطوفت آن طور است که وقتی یک خلخال از پای یک زن یهودی ربوده اند می فرماید که مرگ برای انسان آسان است…

علی(ع) از نگاه قرآن، پیامبر(ص)، ائمه(ع) و شخصیتها

حضرت علی (ع) در سیره نظری و عملی امام خمینی (قدس سره)

رهنمودهای مقام معظم رهبری حضرت آیه الله العظمی خامنه ای

امام علی علیه السلام در کلام مقام معظّم رهبری

امام علی علیه السلام از زبان دیگران

مقام و منزلت علی علیه السلام

طلیعه(۱) (۲) (۳) (۴) (۵)

امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام در شعر و ادب

فضایل پایان ناپذیر امام علی علیه السلام ، دستمایه آفرینش های ادبی و سرچشمه الهام نویسندگان، شاعران و هنرمندان بوده و خواهد بود.

تولّد آن حضرت در خانه خدا و شکافته شدن دیوار کعبه، موهبت و فضیلتی است که تا کنون به این صورت برای هیچ بشری پیش نیامده و از منقبت های منحصر به فرد امیرمؤمنان به شمار می رود. این نکته که خانه زاد خدا، حضرت علی علیه السلام موجب حرمت و شرافت بیت اللّه شده، تولّد حضرت در کعبه، به آن اعتبار و آبرویی ویژه بخشیده است، به طور گسترده در اشعار شاعران مطرح شده است.

«شیخ حسن کاشی» می سراید:

در کعبه بزاد آن جهاندار/آن جفت بتول و شیر کرّار

در کعبه کسی چو او نزاده/این منزلتش خدای داده

خانه زاد کعبه

علی (ع) در آینه شعر فارسی(۱) (۲)

در ستایش کتاب اللّه ناطق سیدنا و مولانا امیرالمؤمنین علیه السلام

امیر مهربانی

نگاهی از جنس آسمان

طلوع همتای آفتاب در زمین

اقیانوس عدل

مردی از نوعی دیگر

کتاب­شناسی امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام

امیر المؤمنین (ع) در آیینه کتاب

کتاب شناخت علی علیه السلام

کتابشناخت حکومت علوی

نگارخانه

عظمت امیرالمؤمنین علیه السلام

اعجاز در ولادت امیرالمؤمنین علیه السلام

حب علی(ع)، اصلی ترین عامل استجابت دعا

فضائل امیرالمؤمنین علیه السلام

نرم افزار و لینک های مرتبط

سروش علوی(قرائت کامل متن و ترجمه گویای نهج البلاغه)

نور الولایه(گنجینه منابع امامت و ولایت)

دانشنامه علوی (منهج النور-متن کامل نهج البلاغه بر اساس پنج نسخه)

دانشنامه امیرالمؤمنین امام علی علیه السلام

حیدرانه ها (داستان های شیرین و مستند از شجاعت حضرت علی (ع))

امام علی (ع) عقلانیت و حکومت

امیرالمؤمنین (ع) اسوه وحدت

امام علی (ع) در آینه معراج

امام علی (ع) در شعر فارسی(۱) (۲)

امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام در ویژه نامه های مجلات

پاسدار اسلام – اسفند ۱۳۷۹ و فروردین ۱۳۸۰

پیام حوزه – زمستان ۱۳۷۹

حوزه – مرداد و شهریور ۱۳۷۹

فرهنگ کوثر – اسفند ۱۳۷۹

مبلغان – آذر ۱۳۷۹

میقات حج – زمستان ۱۳۷۹، شماره ۳۴

نامه قم – پاییز و زمستان ۱۳۷۹

حوزه – آذر و دی – بمهن و اسفند ۱۳۷۹

همچنین ببینید

شهدای جنگل آمل

حماسه اسلامی ۶ بهمن بستر عبرت‌های بزرگ تاریخی

رئیس قوه قضاییه کشور؛ حماسه اسلامی ۶ بهمن بستر عبرت‌های بزرگ تاریخی/ اقتدار و ایمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *