خانه » شهدای 6 بهمن » شهید قاسم ولی پور
کانال تلگرام حماسه آمل

شهید قاسم ولی پور

شهید زندگی ساده ای داشت و اخلاق و رفتار او با مردم بسیار خوب بود . با مردم محل و دوستان خود همیشه احساس محبت و علاقه زیاد داشته و مردم دوست بود

شهید ولی پور در سال ۱۳۳۴ در میر علمده به دنیا آمد . وی تا کلاس دوم نظری درس خواند . شهید زندگی ساده ای داشت و اخلاق و رفتار او با مردم بسیار خوب بود . با مردم محل و دوستان خود همیشه احساس محبت و علاقه زیاد داشته و مردم دوست بود .

در سال ۱۳۵۳ به خدمت سربازی رفت ، ولی زیر ستم فرماندهان خود نرفت به همین منظور چندین بار از ارتش فرار کرد که یک بار دستگیر و به مدت سه ماه زندانی شد ، تا اینکه در سال۵۷ مبارزات ملت به اوج خود رسید و رژیم آمریکایی در هم شکست . شهید به محل خود بازگشت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای فعال انجمن اسلامی میرعلمده گشت و بدین ترتیب مشغول فعالیت شد . از آرزوهای او این بود که به جبهه اعزام شود ولی موفق نمی شود . سرانجام برای یاری کردن نیروهای بسیج به پیروی از ولایت فقیه در بسیج این روستا شرکت کرد و یکی از اعضای فعال بسیج بود تا اینکه در ششم بهمن ۶۰ در درگیری آمل ایشان پس از وارد شدن به شهر صبح تا ظهر به ساختن سنگر مشغول بود و ساعت ۲ بعد از ظهر وقتی یکی از پاسداران شهید می شود ، برادر قاسم ولی پور برای خالی نگذاشتن سنگر می خواهد اسلحه پاسدار شهید را بردارد که به ناگاه گلوله ای به او اصابت می کند و با اصابت این گلوله شربت شهادت می نوشد .

همچنین ببینید

در ۶ بهمن سال ۶۰ در آمل چه گذشت؟

چه اشکالی دارد که این حماسه را بچه‌های ما در کتب درسی مانند درس دهقان فداکار بخوانند

چرا آمل را شهر هزار سنگر نامیدند؟

یکی از ابتکارات جالب نیروهای بسیجی در نبرد با دشمن این بود که پشت یک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *