خانه » شهدای 6 بهمن » شهید محمد گلچین
کانال تلگرام حماسه آمل

شهید محمد گلچین

او با شناختی که از موقعیت انقلاب داشت ، کشورش را در معرض خطر قدرتهای خارجی و گروهک های داخلی می دید ، بدین دلیل عازم جبهه های رزم و جنگیدن با کافران تجاوزگر شد و چند ماهی در جبهه جنگ تحمیلی به جهاد پرداخت

در میان امت اسلامی ایران شهدایی بودند که در راه پروردگارشان چون شمعی برای روشنایی و حرکت دادن انسانهایی که در نیمه راه بودند سوختند و با قیام خود کسانی را که به مبارزه با مکتبشان برخاسته بودند را به نابودی کشاندند . آنها به یقین می دانند که اگر سرورمان امام حسین ( ع ) در کربلا با ۷۲ تن از اصحابش توسط یزید و لشگریانش شهید شدند و عاشورا آفریده شد اینبار نیز در کربلای پر خون ایران اسلامی عاشورایی دیگر برپاست و یاران و پیروان حسین زمان بپا خاسته اند تا پرچم خونین لا اله الاالله را بر بالای بلدترین کاخ های زمان برافراشته نمایند تا انقلابشان را گواه و شاهدی برای نسل ها قرار دهند .

شهید محمد گلچین در خانواده ای ساده و خانه ای محقر به دنیا آمد . از اوان زندگی اش با مشکلات و سختی ها خو گرفت . با کارگری به زندگی اش ادامه می داد تا بعد از پیروزی انقلاب که نوکر دست نشانده آمریکا یعنی صدام به سرزمین لاله گون ایران حمله می کند ، او با شناختی که از موقعیت انقلاب داشت ، کشورش را در معرض خطر قدرتهای خارجی و گروهک های داخلی می دید ، بدین دلیل عازم جبهه های رزم و جنگیدن با کافران تجاوزگر شد و چند ماهی در جبهه جنگ تحمیلی به جهاد پرداخت .

تازه از جبهه برگشته بود که ضد انقلاب جنگلی به شهر آمل حمله کرد . شهید هم خود را آماده کرد تا به نبرد با آنان برود ، اما وقتی خانواده اش گفتند « تازه از جبهه آمده ای بهتر است قدری استراحت کنی » در جواب می گوید من مرد جنگم و مرد جنگ هیچ گاه خسته نمی شود و بدین قرار به شهر می آید و در حین درگیری با مزدوران جنگلی در مقابل دادسرای انقلاب به لقاء الله پیوست .

وصیت نامه برادر شهید محمد گلچین

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه الراجعون

همانا ما از خدائیم و به سوی او بر می گردیم .

حال که این دنیا محل دائمی نیست و اصولا هم انسان فانی شدنی است پس باید از این دنیا به سوی عالمی دیگر که تکامل واقعی انسان در آنجا صورت می پذیرد می باید رفت . من طبق این نظر و این اصل که انسان برای تکامل بعد معنوی اش احتیاج به هجرت و جهاد دارد . هجرت نموده تا اگر خدا لایق دانست مرا در این جهاد شرکت دهد و به اجر اخروی و دنیوی نایل شوم ان شاء الله تعلی .

اگر در این مضمون چند کلمه ای به عنوان وصیت نامه معلوم گردد خالی از اشکال و ایراد نخواهد بود .

به عرض می رسانم که اینجانب محمد گلچین فرزند حسین علی دارای شناسنامه ۰۴۰۶۵ انتخاب نموده ام که برادرم سید علی هاشمی را به عنوان وصی خود و وکیل خود ، تا هرچه که خودش می خواهد در مورد اموال و کارهای من تصمیم بگیرد و اجرا نماید .

امیدوارم از خداوند تبارک و تعالی که همه ما را سعادتمند در دنیا و آخرت بفرماید و ما را در شمار بندگان خود قرار دهد . آمین .

همچنین ببینید

در ۶ بهمن سال ۶۰ در آمل چه گذشت؟

چه اشکالی دارد که این حماسه را بچه‌های ما در کتب درسی مانند درس دهقان فداکار بخوانند

چرا آمل را شهر هزار سنگر نامیدند؟

یکی از ابتکارات جالب نیروهای بسیجی در نبرد با دشمن این بود که پشت یک …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *